Pienempi tekstikokoSuurempi tekstikoko
Outokumpu - Liikuntatoimi
Outokumpu - Liikuntatoimi > oskari > OSKARI - Urheiluseurat
vihjeet 
OSKARI - Urheiluseurat

BANDY MINERS OKU RY

: Kaukalopallo, salibandy

Pj: Jere-Pekka Rissanen, Mustikkakorventie 5, 83500 OUTOKUMPU, 050 596 4150 
Siht/Rh: Veijo Sirviö, Poikkikatu 11, 83500 OUTOKUMPU, veijo.sirvio(@)outlook.com

LÄNSI-KARJALAN RETKEILIJÄT RY.

Pj: Heikki Haapea, Sähkömiehenkatu 7, 83500 OUTOKUMPU p: 0400 210 011

MALMI-BILIS RY

Pj: Arto Naumanen Harmaasalontie 24, 83500 Outokumpu, p. (013) 552 401, 040 832 4903
Siht: Airi Jumppanen, Harmaasalontie 24, 83500 Outokumpu, p. 040 579 6406, airi.jumppanen(@)telemail.fi

OUTOKUMMUN AMPUMASEURA RY.

Pj: Esko Juvonen, Töriseväntie 17, 83500 OUTOKUMPU p: 0400 176 707 esko.juvonen(@)inet.fi
siht+rh:Matti Koistinen, Maamiehenkatu 8 B 14, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 5700 357, matti.koistinen(@)telemail.fi 

OUTOKUMMUN GOLF-SEURA RY.

www.ogs.fi

 
Pj: Raimo Tölli, P: 0500 562 818  

OUTOKUMMUN KARATESEURA RY.

www.outokummunkarateseura.net

Pj+siht: Jari Räty, Polvijärventie 85 B, 83550 KOKONVAARA, p: 040 522 4170, raty.jj(@)gmail.com 

OUTOKUMMUN KIEKKO RY

: jääkiekko, ringette

Pj: Ville Pekkanen, Asevelitie 22 B, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 555 1528, etunimi.sukunimi@opaasi.fi 
Siht: Anne Purmonen, Louhelankatu 11, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 355 7006, anne.purmonen(@)gmail.com 
taloudenhoitaja: Tuomo Försti, p 040 415 8010

OUTOKUMMUN NAISVOIMISTELIJAT RY

www.okunavo.sporttisaitti.com

: aerobic, voimistelu

Pj: Hanne Partanen, Kyykerinkatu 17, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 5557 091, hanne.partanen(@)outokummunkaupunki.fi
siht: Mirja Pirhonen, Kylänkatu 17, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 3011 587, mirja.pirhonen.soikkel(@)netti.fi  
Rh+ Laskut: Anneli Könönen, Lösmäntie 25 B, 83500 OUTOKUMPU, p: 044 3416 181, anneli.kononen(@)mhy.fi  

OUTOKUMMUN PALLO -84 RY

http://www.oupa84.fi/index.php/salibandy (sb)

: jalkapallo, salibandy

Pj: Jouko Räsänen,  jouko.rasanen(@)opaasi.fi
Siht + Rh: Mossea Works, Kirkkopolku 18, 83500 OUTOKUMPU, p. (013) 550 055, sihteeri(@)oupa84.fi  

OUTOKUMMUN PARTIO RY.

http://www.outokummunpartio.fi/

Pj: Hanna Huttunen, Suvisrannantie 28, 83500 OUTOKUMPU, p: 0400 673 114, etunimi.sukunimi@puukeidas.fi
Siht: Sami Leinonen, Kyykerinkatu 20, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 557 8003, samileinonen(@)hotmail.com 
Rh: Arto Hakola, Mustikkakorventie 10, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 512 5111, arto.hakola(@)opaasi.fi 
Hiihto-pujottelujaosto
Pj+Siht: Mikko Savolainen, Lemetinniementie 8 A, 83500 OUTOKUMPU, 050 320 3401
Lentopallojaosto
Pj: Jari Försti, Lammenkatu , 83500 OUTOKUMPU, p: 040 759 5604 
Siht+Rh: Jouko Huovinen, Kitiläntie 14, 83500 OUTOKUMPU, p: 0500 555 065
Koripallojaosto 
yhdistetty lentopallojaostoon 
Jousiammuntajaosto
Pj: Raine Nissinen, Koivikkopellontie 21, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 330 2473 
Suunnistusjaosto
Pj: Sami Leinonen, Kyykerinkatu 20, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 557 8003
Yleisurheilujaosto
Pj: Lilja Surakka, Koulutie 6, 83500 OUTOKUMPU p: 050 544 1115 etunimi.sukunimi@telemail.fi
Pesäpallojaosto
pj: Arto Hakola
Kuntoliikunta
Pj+Siht: Martti Martikainen, Sepänkatu 4 as 7, 83500 OUTOKUMPU, p: 0500 561 614

OUTOKUMMUN TAXI-FUTIS RY

jalkapallo, lentopallo, 

Pj: Jouni Koponen, Kalattomantie 68, 83500 OUTOKUMPU, p: (013) 564 396, 0400 274 786
Siht.+ Rh: Jari Dimitrow, Krakantie 2 b B 41, 01510 VANTAA p: 050 555 5013, e-mail: etunimi.sukunimi@opaasi.fi

OUTOKUMMUN THAI BOXING

: thainyrkkeily, kuntonyrkkeily/ei toimintaa

OUTOKUMMUN UIMARIT RY

: uinti, vesijumppa

Pj: Tuija Kervinen, Viuruniementie 95 C, 83500 OUTOKUMPU, p: (013) 553 559

Siht: Sirkka-Liisa Kolehmainen, Pekkalankatu 21, 83500 OUTOKUMPU, p: (013) 550 122 k.,  
 

OUTOKUMMUN URHEILUSUKELTAJAT RY.

www.oursuk.com

Pj: Hannu Kinnunen, Pohjoisahonkatu 16, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 352 7300 
Siht: Teemu Valjus, Museokatu 18, 83500 OUTOKUMPU
Rh: Veijo Sirviö, Poikkikatu 11, 83500 OUTOKUMPU

OUTOKUMMUN VERKKOPALLOSEURA RY

: tennis, sulkapallo

Pj:  Harri Turunen, p: 050 526 7077, harri.turunen(@)enerke.fi
siht+rh: Matti Tuononen, Pohjoisahonkatu 28 as. 14, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 5834 011, matti.tuononen(@)opaasi.fi

OUTOKUMMUN VESA RY.

Pj: Lasse Pouhula, Päivärinne 5, 83500 OUTOKUMPU, P: 050 368 1856
Siht: Mirja Kaasinen, Kyykerinkatu 21, 83500 OUTOKUMPU p: (013) 561 904 k., 010 768 3984
 
Yleisurheilu-hiihtojaosto
Pj: Hannu Mustonen, Riihikankaantie 27, 83500 OUTOKUMPU, p: (013) 561 125
Painijaosto
Pj:  
voimanostojaosto
Yht.hlö: Keijo Kuisma, Koivukuja 5 A, 83500 OUTOKUMPU, p: 040-522 4185 
Kuntoliikuntajaosto sekä Nuoriso- ja vapaa-ajanjaosto 
Mirja Kaasinen 

RAMIN DARTS RY.

Pj: Pekka Turunen, Rikkarannantie 140, 83660 VARISLAHTI, p: (013)553 044

SABAKI RY

: aikido / ei toimintaa

SBH RY

: salibandy

Pj. Sami Puhakka, Jokipohjankatu 27 C 14, 83500 OUTOKUMPU, p: 050 532 4701 
junioritoiminta: Jouni Juurela, Sätöksentie 52, 83500 OUTOKUMPU  p: 045 312 0589
rh: Toni Kekki 

Päivitetty 20.11.2013 





23.9.2014 13:06