Navigation Menu

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut

 

 


 

Työllisyyspalveluiden asiointipiste palvelee maanantaisin klo 9-12, torstaisin klo 12-15 ja perjantaisin klo 9-12.

 

Outokummun kaupungin työllisyyspalvelut tukevat työllistymistä, erityisesti nuorten aikuisten sekä pitkäaikaistyöttömien mahdollisuuksia löytää heille sopivin palvelu.

Teemme yhteistyötä TE-hallinnon, sosiaalitoimiston, kaupungin eri tulosyksiköiden, yhdistysten sekä yritysten kanssa.

Kaupungin työllisyyspalveluihin hakeudutaan TE-toimiston, sosiaalipalveluiden tai työnhakijan omasta aloitteesta. Työllisyyspalveluiden asiakkaana sinulla on mahdollisuus päästä palkkatuettuun työhön, työkokeiluun, koulutukseen, kuntouttavaan työtoimintaan, velvoitetyöllistetyksi, työhönvalmennukseen, avoimille työmarkkinoille tai oppisopimuskoulutukseen.

 

 

   

Form

Yhteydenottopyyntö työllisyyspalveluihin

Kuinka voimme auttaa? Jätä yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

Työllisyyspalvelut yhteystiedot

Yhteystiedot

Käyntiosoite: Kuusjärventie 3, 83500 Outokumpu
Postiosoite: PL 47, 83501 Outokumpu

 

Työllisyyspäällikkö
Merja Nygrén
puh. 044 755 9209 / merja.nygren@outokummunkaupunki.fi

 

Asiointipiste
Asiointipisteen aukioloaikoina
puh. 044 755 9200

 

Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Anne Makkonen
puh. 029 504 3139 / anne.makkonen@te-toimisto.fi

 

Työkykykoordinaattori / Topakka -hanke
Sanna Kasurinen
puh. 050 326 4546 / sanna.kasurinen@outokummunkaupunki.fi

 

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Mirva Jaskari
puh. 050 414 5369 / mirva.jaskari@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Sirpa Hassinen
puh. 050 563 9702 / sirpa.hassinen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Niina Lipponen
puh. 050 438 5241 / niina.lipponen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Juuli Piiroinen
puh. 050 462 4564 / juuli.piiroinen@outokummunkaupunki.fi

 

Työpajaohjaaja
Anne Kaasinen
puh. 050 373 5303 / anne.kaasinen@outokummunkaupunki.fi

Työpajaohjaaja
Tuija Laatikainen
puh. 044 755 9212 / tuija-inkeri.laatikainen@outokummunkaupunki.fi

Työpajaohjaaja
Mika Tanskanen
puh. 050 478 4779 / mika-tanskanen@outokummunkaupunki.fi