Navigation Menu

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut

 

Outokummun kaupungin työllisyyspalvelut tukevat työllistymistä, erityisesti nuorten aikuisten sekä pitkäaikaistyöttömien mahdollisuuksia löytää heille sopivin palvelu.

Teemme yhteistyötä TE-hallinnon, sosiaalitoimiston, kaupungin eri tulosyksiköiden, yhdistysten sekä yritysten kanssa.

Kaupungin työllisyyspalveluihin hakeudutaan TE-toimiston, sosiaalipalveluiden tai työnhakijan omasta aloitteesta. Työllisyyspalveluiden asiakkaana sinulla on mahdollisuus päästä palkkatuettuun työhön, työkokeiluun, koulutukseen, kuntouttavaan työtoimintaan, velvoitetyöllistetyksi, työhönvalmennukseen, avoimille työmarkkinoille tai oppisopimuskoulutukseen.

 

 

   

Form

Yhteydenottopyyntö työllisyyspalveluihin

Kuinka voimme auttaa? Jätä yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

Työllisyyspalvelut yhteystiedot

Yhteystiedot

Käyntiosoite: Kuusjärventie 3, 83500 Outokumpu
Postiosoite: PL 47, 83501 Outokumpu

Asiointipiste
Avoinna maanantaisin kello 9-11.30 ja 12.30-15
puh. 044 755 9200 (aukioloaikoina)


Työllisyyspäällikkö
Merja Nygrén
puh. 044 755 9209 / merja.nygren@outokummunkaupunki.fi


Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Anne Makkonen
puh. 029 504 3139 / anne.makkonen@te-toimisto.fi

Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Kaisa Suhonen
puh. 029 504 3080 / kaisa.suhonen@te-toimisto.fi

Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Mikael Tikkanen
puh. 029 504 3210 / mikael.tikkanen@te-toimisto.fi

Kuntavalmentaja
Jaana Räsänen
puh. 050 599 0648 / jaana.rasanen@outokummunkaupunki.fi


Työkykykoordinaattori / Topakka -hanke
Sanna Kasurinen
puh. 050 326 4546 / sanna.kasurinen@outokummunkaupunki.fi


Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Sirpa Hassinen
puh. 050 563 9702 / sirpa.hassinen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Niina Lipponen
puh. 050 438 5241 / niina.lipponen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Minna Määttänen
puh. 050 352 0651 / minna.maattanen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Inka Räsänen Monti
puh. 050 462 4564 / inka.rasanenmonti@outokummunkaupunki.fi


Työpajaohjaaja / Kaupungitalon paja
Anne Kaasinen
puh. 050 373 5303 / anne.kaasinen@outokummunkaupunki.fi

Työpajaohjaaja / Kaupungintalon paja
Tuija Laatikainen
puh. 044 755 9212 / tuija-inkeri.laatikainen@outokummunkaupunki.fi

Työpajaohjaaja / Pohjoisahon paja
Mika Tanskanen
puh. 050 478 4779 / mika.t.tanskanen@outokummunkaupunki.fi

Työpajaohjaaja / Pohjoisahon paja
Olli Martikainen
puh. 050 435 9468 / olli.martikainen@outokummunkaupunki.fi

Sosiaaliohjaaja
Janette Huttunen-Ridvall
puh. 013 330 5367 / janette.huttunen-ridvall@siunsote.fi