Navigaatiovalikko

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut

 

Muuttouutisia!

Työllisyyspalveluiden toimisto on muuttanut teollisuuskylään 14.12.2022, uusi osoite on Kuvernöörinkatu 1 A, 2. kerros.

 

Outokummun kaupungin työllisyyspalvelut tukevat työllistymistä, erityisesti nuorten aikuisten sekä pitkäaikaistyöttömien mahdollisuuksia löytää heille sopivin palvelu.

Teemme yhteistyötä TE-hallinnon, sosiaalitoimiston, kaupungin eri tulosyksiköiden, yhdistysten sekä yritysten kanssa.

Kaupungin työllisyyspalveluihin hakeudutaan TE-toimiston, sosiaalipalveluiden tai työnhakijan omasta aloitteesta. Työllisyyspalveluiden asiakkaana sinulla on mahdollisuus päästä palkkatuettuun työhön, työkokeiluun, koulutukseen, kuntouttavaan työtoimintaan, velvoitetyöllistetyksi, työhönvalmennukseen, avoimille työmarkkinoille tai oppisopimuskoulutukseen.

 

 

   

Lomake

Yhteydenottopyyntö työllisyyspalveluihin

Kuinka voimme auttaa? Jätä yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

Työllisyyspalvelut yhteystiedot

Yhteystiedot

Kuvernöörinkatu 1A, 2.krs, 83500 Outokumpu

Postiosoite: PL 47, 83501 Outokumpu


Puh. 044 755 9200 (klo 9-15)

Avoin neuvonta-aika toimistolla
1.2.2023 alkaen keskiviikkoisin klo: 12-13
 


vs.Työllisyyspäällikkö
Markku Tanskanen
puh. 050 575 4617 / markku.tanskanen@outokummunkaupunki.fi


Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Anne Makkonen
puh. 029 504 3139 / anne.makkonen@te-toimisto.fi

Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Kaisa Suhonen
puh. 029 504 3080 / kaisa.suhonen@te-toimisto.fi

Asiakasvastaava / Joensuun seudun kuntakokeilu
Niina Lipponen
puh. 0295 043 226 / niina.k.lipponen@te-toimisto.fi

Kuntavalmentaja
Jaana Räsänen
puh. 050 599 0648 / jaana.rasanen@outokummunkaupunki.fi


Työkykykoordinaattori / Topakka -hanke
Sanna Kasurinen
puh. 050 326 4546 / sanna.kasurinen@outokummunkaupunki.fi


Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Heini Timonen
puh. 050 352 0651 / heini.timonen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Hannele Numminen
puh. 050 438 5241 / hannele.numminen@outokummunkaupunki.fi

Työhönvalmentaja / YTYÄ! -hanke
Reija Martikainen
puh. 050 563 9702 / reija.martikainen@outokummunkaupunki.fi