Navigation Menu

Kuva valtuustosalista

Kuva valtuustosalista

Kaupunginvaltuusto 2013-2016

Kaupunginvaltuusto 2021-2025

Kaupunginvaltuusto kokoontuu noin 10 kertaa vuodessa pääsääntöisesti kuukauden viimeisenä maanantaina kello 18.00 alkaen.
Joulukuun talousarviokokous alkaa erikseen ilmoitettuna aikana.

 

Kaupunginvaltuuston 27 paikan jakauma kaudella on KESK 8 paikkaa, SDP 6 paikkaa, PS 5 paikkaa, VAS 4 paikkaa, KOK 2 paikkaa, SIN 1 paikka ja KD 1 paikka.

 

Kaupunginvaltuuston jäsenet 2021-2025

 

Alanen Marja-Liisa VAS

marja-liisa.alanen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Antikainen Sanna PS

sanna.antikainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Hiltunen Ilkka KESK

ilkka.hiltunen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Honkavaara Matti KOK

matti.honkavaara@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Huttunen Hanna KESK, puheenjohtaja

hanna.huttunen@eduskunta.fi

Juvonen Ville KESK

ville.juvonen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Jääskeläinen Pentti SDP

pentti.jaaskelainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Kanniainen Eveliina KESK

eveliina.kanniainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Kinnunen Jyrki-Pekko KESK

jyrki-pekko.kinnunen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Kinnunen Timo PS

timo.kinnunen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Lasarov Harri KESK

harri.lasarov@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Mansikkamäki Voitto SDP

voitto.mansikkamaki@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Matikka Helena SDP

helena.matikka@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Mattila Alli VAS, 2. varapuheenjohtaja

alli.mattila@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Mertanen Ilkka SDP

ilkka.mertanen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Mononen Erkki VAS

erkki.mononen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Nissinen Jonna SDP

jonna.nissinen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Nygrén Merja SDP, 1. varapuheenjohtaja

merja.nygren@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Palander Pirkko KOK

pirkko.palander@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Partanen Anna KD

anna.partanen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Pekkanen Niina KESK

niina.pekkanen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Poutiainen Eija PS

eija.poutiainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Ratilainen Simo PS

simo.ratilainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Räsänen Henri KESK

henri.rasanen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Turpeinen Jari SIN

jari.turpeinen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Veijalainen Mikko PS

mikko.veijalainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi

Voutilainen Timo VAS

timo.voutilainen@luottamus.outokummunkaupunki.fi